Масивна дошка для Вашого приміщення

Купить Массивную доску


Серед усієї різноманітності покриттів для підлоги для будинку або офісу, натуральне дерево залишається найпопулярнішим та престижним. Покриття з дерева забезпечує довговічність якість і міцність, екологічність і безумовно, естетичний вигляд. Килимові та ламінуючи покриття за усіма показниками поступаються паркету з натурального дерева. При підвищених вимогах до якості ремонту, альтернативи масиву (натуральному дереву) і паркету з нього не існує. Масив - це натуральне дерево, яке має певну товщину і довжину. Масив може бути виготовлений як у вигляді штучного паркету (коротких планок), так і у вигляді дошки, яка в довжену може бути до 3-х метрів і більше. При цьому товщина масивної дошки може бути 15мм, 16мм, 18мм, 19мм і навіть до 25мм а в деякіх випадках більше. Масив робиться виключно з високоякісного сухого дерева, де дотримуються певні і досить жорсткі норми вологості. Він робиться практично з будь-якої породи дерева, а якість масиву безпосередньо залежить від кожної конкретної породи і її твердості. В принципі будь-яке дерево можна розпиляти і зробити з нього масив, але тут існують певні нюанси. Від твердості породи, складності обробки, наявності сучків та других чинників, залежати остаточна ціна масиву. Довговічність і міцність масиву знаходиться в прямій залежності від якості його обробки, обраної породи деревини та укладання масиву.


Вибір масиву та види порід

Масив - це натуральне підлогове покриття, тобто матеріал з якого він складається, являється "живим". Ми повинні розуміти, що живий матеріал може реагувати на клімат та його перепади. Одна або інша порода має властивість реагувати на підвищену вологу або дуже сухий клімат, це безпосередньо пов'язано з породою деревини. Найбільш поширені і відомі такі породи як:

•  Береза;

•  Бук;

•  Ясень.

Широко поширені види дерева, на відміну від екзотичних порід деревини, більше реагують на вологість і вимагають підвищеної уваги до супутніх матеріалів при укладанні. При високій вологості приміщення (більше 60 %), в яке передбачається укласти підлогу з масиву, це може бути сауна, басейн, спа - зона або ванна кімната, рекомендується застосовувати екзотичні породи дерева, можливо навіть без обробки і покриття так звана Терасна дошка. Цей масив не боїться ні вологи, ні жаркого сонця. Якщо узяти інші, стійкіші і твердіші породи:

•  Дуб;

•  Граб;

•  Вишня;

•  Груша.

або інші екзотичні породи (не усі), можна заощадити на витратних матеріалах, оскільки ці породи можна покривати лаками на водній основі і так само застосовувати клей на водній основі. Вередливі породи активно реагують на вологу, їх не можна укладати у вологих приміщеннях і покривати водними лаками. Їх бажано застосовувати у будинках, які «устоялися», в яких волога в межах норми (50-60 %).


Загальна рекомендація:

Масив бажано укладати у будинку, який вистоявся та висох, у будинках, яким виповнилося не менше року від початку будівництва. Натуральне дерево – це живий матеріал, який реагує на будь-які атмосферні перепади: сухість, вологість, температуру, тому з ним треба бути досить акуратним в течії першого року експлуатації, і при виборі витратних матеріалів і тоді підлога з масиву прослужить Вам вічно!


Товщина і довжина планок масиву

На що впливає товщина і довжина масиву і який саме слід вибрати розмір масиву?

Абсолютно однозначно, чим товще масив, тим менше вірогідність, що його може «повести», тобто викривити. Чим коротше планки натурального дерева, тим краще. Дуже стабільний за часом і надійний так званий «палубний набір». Це укладання в один ряд дошок з масиву різної - довільної довжини. Якщо дошка завдовжки більше 1500мм, без так званого розвантажувального паза і у неї невелика товщина, порядку 15мм, масив може деформуватися. Якщо підвести підсумок, то ми би радили та рекомендували підбирати короткий масив в товщині від 15мм, або робити палубний набір, в якому йдуть різні довжини планок з масиву середньої товщини (20-22мм). Палубний набір - це коли в одній упаковці масиву можуть знаходитися планки завдовжки від 300мм до 2500мм і більше. При укладанні масиву або паркету в «палубному» наборі виходить значна економія матеріалу, оскільки Ви не ріжете цілісну дошку, а просто вибираєте маленькі короткі планки, які вам потрібні в процесі укладання.


Структура масиву

Структура деревини - це малюнок тієї або іншої породи деревини. Кожна порода деревини має свій малюнок. Кожна порода деревини має свою структуру. Наприклад, дуб може мати великий сучок і контрастний перепад за кольором. Бук має не такі яскраво виражені перепади за кольором і дрібніший сучок. Сук в живому дереві - це індивідуальний малюнок природи. Виходить строката жива структура деревини, яку кожен підбирає на власний розсуд. Якщо вам подобається рівніший малюнок масиву варто підібрати породу дерева, де менш виражена структура деревини і вибрати радіальне розпилювання. Тоді підлога вийде практично однотонною і заспокійливою. Якщо ви хочете експресії і енергетики, укладіть в один набір дерево різних порід і структур:

•  Дуб - ясен;

•  Дуб - венге;

•  Вишня.

Такі набори є присутніми в художньому, палацовому паркеті (всілякі малюнки), або подібне можна зробити і в звичайному палубному наборі (самостійно) у разі палубного укладання. Головне, щоб товщина різних порід, що укладаються в один набір, була однаковою. Укладання масиву з різних порід дерева в один набір, повиннен робити тільки професіонал, який займається не один рік, подібним видом робіт. Тільки у такому разі, поєднуючи різні ексклюзивні сорти дерева і висококваліфіковану працю по укладанню, ви отримаєте очікуваний якісний результат.


Сортність і селекція масиву

Масив, як і усе живе дерево має структуру, перепади за кольором, суки і розрізняється по сортності або селекції. Існує відбірна селекція, вона має мінімальний перепад за кольором, допускає точковий непомітний сучок, не має яскравого малюнка деревини і часто робиться в радіальному розпилюванні (малюнок деревини, розташований в одному напрямі). І не відбірна селекція (змішана) яка має яскраво виражену структуру дерева, наявність великих і маленьких сучків, перепаду за кольором, мінеральних вкраплень і так далі. Коли на масиві попадається сучок, він різко контрастує з масивом, має колір, що сильно відрізняється від масиву, і створює яскравий перепад. У ряді випадків це не прийнятно, але якщо вам подобається живе дерево, то наявність слідів сучків тільки підкреслить цю «жвавість». Наявність усього нами перерахованого не є низьким сортом, це діло смаку. Все ж, теоретично, найдорожчий паркет, це масив дерева з найменшими перепадами за кольором, без сучків і в радіальному розпилюванні, його досить складно робити. У дерева існує декілька розпилювань: «Тангенціальне розпилювання» з хвилями і багаторічними кільцями при якому допускаються «живі» суки, заболонь (білі смуги), дзеркала (кристальні, мінеральні вкраплення). «Радіальне розпилювання», коли волокна деревини розташовані в одному напрямі, тут не допускаються суки і яскраво вираженого малюнка, обов'язковим є мінімальний перепад за кольором. При будь-якому типі розпилювання тон дерева не може бути ідеальний однотонним, тому що це природа, а вона не допускає ідеальності своїх творінь. Перепади за кольором є навіть на самих високоякісних видах масиву.


Обробка масиву, та його покриття

Масив обробляється різноманітними способами. Кінцевою метою обробки є створення перешкоди для проникнення вологи в деревні пори натурального дерева. Як правило масив покривається лаком, воском або олією, як в заводських умовах, так і при укладанні в приміщенні після попередньої підготовки підлоги (шліфовки, грунтовки і так далі). Також рекомендуємо після укладання масиву під лаком, олією, олія - воском, обробити первинно шви масиву для захисту від вологи. Жива деревина, укладена без покриття, виглядає досить тьмяно і виглядає як чорнова підлога. Коли укладений масив покривають олією або лаком, структура дерева проявляється в усіх деталях, її колір стає яскравіше і соковитіше. Масив, покритий олією або лаком, виглядає дуже красиво. Олія, лак або віск можуть бути прозорими або тонуючими, що надає укладеній підлозі неповторну індивідуальність. За бажанням можна придбати масив що пройшов хімічну або термообробку, це коли деревину штучно притемняють, вимочують і так далі. Приміром, із звичайного дуба роблять морений дуб, в результаті він набуває бурого кольору. Термообробка масиву робиться в спеціальних камерах під тиском при високій температурі. Це призводить до штучного старіння і потемніння натуральної деревини. Існує обробка натурального масиву під назвою «браш». Раніше вона виконувалася вручну. З масиву залізними щітками вичищалися м'які волокна деревини, і її поверхня ставала хвилястою або як прийнято говорити «брашованною». Зараз таку ж операцію виконують машинним методом, що значно здешевлює виробництво матеріалу з цією обробкою. Після цього масив покривається спеціальним лаком, натуральним воском або олією. В результаті виходить ексклюзивна приємна на дотик жива і екологічно чиста поверхня, по якій дуже приємно ходити босоніж. Вона дуже приємна для тіла та благотворно впливає на енергетику організму. Походивши босоніж по підлозі з обробкою «браш» людина отримує дуже м'який і корисний масаж стоп. Обробка масиву в стилі «браш» являється, мабуть, з самих екологічних і комфортних на дотик. 

Магазин покриття для підлоги «I' MAGE DESIGN» настійно Вам її рекомендує.


Відмінність масиву від інших покриттів

Величезний плюс паркету з масиву в тому, що він піддається неодноразовій реставрації. Причому, чим товще масив, тим він більш довговічний і тим більшу кількість реставрацій він витримує. Наприклад: якщо підлога зроблена з ламінату, і через деякий час ламінат в окремих місцях протерся, то його треба, або повністю міняти, або розбирати і міняти планки з потертою поверхнею. З масивом нічого цього робити не треба. Масив можна просто «прошліфувати» і підлога знову засяє свіжими фарбами. Підлога з масиву практично вічна і може служити своєму власникові більше 50 років. Реставрація підлоги з масиву, як правило, робиться не раніше чим через 5 - 10 років після введення його в експлуатацію. Стандартна товщина верхньої робочої поверхні масиву складає 5мм, при реставрації одна шліфовка знімає не більше 2мм а це означає, що підлоги Вам вистачить мінімум на 25 років. Навіть при укладанні найдорожчого ламінату ми отримуємо одноразову підлогу і у разі ушкоджень, його доведеться міняти. Масив на відміну від нього завжди можна відреставрувати, ще один із плюсів данного підлогового покриття, це на "100%" відсотків натуральний матеріал. Вибір завжди буде за Вами!


Ціна масиву, і догляд за ним

Квадратний метр масиву без покриття (якщо це буде дошка завтовшки 15-16мм) в середньому коливається від 600 грн./м2 до 1600 грн./м2 в «палубному наборі» що включає планки натурального дерева однакової ширини та товщини, але різної довжини. Палубний набір масиву, що набагато дешевше коливається, де дотриманий стандарт однакової довжини планок, але при своїй невеликій ціні він виглядає на підлозі набагато цікавіше. 600грн.-1600 грн., це всього 18 - 55 доларів за квадратний метр натурального матеріалу на підлозі. Витратні матеріали і робота, звичайно, тягнуть за собою достатні вкладення, але для цього виду покриття ціни досить прийнятні.

При натуральному масиві, укладеному на підлозі, у будинку не повинно бути значних перепадів по температурі і вологості. Прибирання підлоги з масиву треба робити вологою ганчіркою, з подальшим витиранням досуха. Миття підлоги із застосуванням великої кількості води неприпустимо. Основний догляд за підлогою з масиву, це вологе протирання і натирання воском або олією. Миття йому протипоказане.


Технологія і терміни укладання масиву

Перед укладанням підлогового покриття з масиву необхідно мати ідеально рівну поверхню "стяжки". Стяжка повинна просохнути не менше двох тижнів, після процесу заливки. Вологість стяжки не повинна перевищувати 2 - 3 %. Після цього стяжка грунтується, для того, щоб волога від цементу не вбралася в дерево (це один з чинників). Після грунтовки на стяжку укладається фанера, яка служить додатковим бар'єром від вологи. Максимальні розміри фанерних листів, що укладаються під масив мають бути 500мм./500мм. Листи фанери необхідно різати як мінімум на 4 шматки при розмірі 1525мм/1525мм. Між листами фанери необхідно залишити технологічні проміжки завтовшки 0,5 - 1см. Масив - це живий матеріал, при підвищеній вологості він розширюється «дихає». Фанера кріпиться на "дюбеля" і приклеюється або просто приклеюється (але в цьому випадку її не обходжений розрізати як мінімум на 6 шматків) після чого шліфується, сам паркет з масиву укладається на спеціальний клей із застосуванням дерев'яних штифтів (цвяхів) для фіксації окремих планок. Паркет з натурального масиву треба укладати після закінчення усіх «мокрих» робіт в приміщенні.


Купить Массивную доску в магазине "I'MAGE DESIGN"


Джерело: i - mage.com.ua