Усе про SPC Ламінат

Особенности и разновидности SPC-Ламината_1


При виборі підлогового покриття, покупцеві завжди було з чого вибрати. Не малий перелік товарів, який надає ринок України дозволяє зробити вибір і віддати свою перевагу не лише торговій марці та країні виробникові, але і зупинити свій вибір на предметі інтер'єру до свого завдання та вимоги. Ламінат, Вінілове покриття, Плитка, Масивна і Паркетна дошка, Модульний паркет, Коркове покриття - вибір декорів, кольорів і характеристик вражає. Від натуральних матеріалів у вигляді різних порід дерева і кольорів самих не мислимих відтінків, до штучних матеріалів під камінь або шкіру. У кожному з перелічених вище матеріалів, є присутніми свої сильні і слабкі сторони і цей факт завжди буде очевидний для фахівців. Через чималий час, завдяки технологіям і сучасним вимогам до підлогових покриттів, був знайдений спосіб виготовлення нового підлогового покриття під назвою SPC Ламінат (SPC Плитка, SPC Винив) і ряду інших назв.

Перші зразки SPC — Ламінату були випущені в Китаї. Покупці відразу оцінили нове покриття завдяки такій якості як екологічність і міцність, його популярність почала швидко рости у всьому світі, Європі і Америці. На ринку США — SPC Ламінат завоював не малу популярність, через що отримав сертифікат SCS (Програма сертифікації SCS — це світовий лідер в області незалежної сертифікації екологічності, якості і чистоти продукції. Відповідність стандартам SCS також свідчить про ефективність контролю за дією на довкілля), тому що цей сертифікат видається тільки самим екологічно чистим продуктам, які виготовляються в Америці, що говорить в першу чергу, про екологічні властивості і матеріали, які використовуються при виготовленні SPC Ламінату.

У складі SPC Ламінату не використовується дерево і продукти деревопереробки, а отже, при виготовленні цього продукту не страждає довкілля, в першу чергу це говорить про те що виробники і розробники SPC Ламінату потурбувалися про довкілля і максимально можливо продумали свою нову продукцію у відповідності усіх екологічних норм і законів. Щоб розуміти з чого ж виготовляється це покриття, спробуємо розібратися в його складі і основних характеристиках детальніше.


Склад і шари

Склад: SPC Ламінату

•  75% - Камінь Вапняк (Карбонат кальцію) Камінь з якого виготовляють кераміку.

•  10-25% - ПВХ (Єднальний матеріал). У чистому вигляді пластик «пластмаса»


Що таке ПВХ матеріал

ПолівінілхлоридПВХ, полихлорвініл, вестоліт, хосталіт, віннол, корвік, сікрон, джеон, ніппеон, суміліт, луковіл, хелвік, норвік та ін. пластмаса білого кольору, термопластичний полімер вінілхлорида.

Відрізняється хімічною стійкістю до мінеральних олій, різних кислот, лугів і розчинників. У чистому вигляді не горить на повітрі, але при цьому має слабкі характеристики до низької температури (-15С) і відрізняється не поганими характеристиками до нагріву (+65С), при використанні в чистому вигляді.

Чистий ПВХ на 43% складається з етилену (продукту нафтохімії) і на 57% з пов'язаного хлору, що отримується з кухарської солі. ПВХ - це матеріал, який виготовляється у вигляді порошку і використовується у виробництві різних областей, в порошкоподібний ПВХ додають стабілізатори, модифікатори, пігменти і допоміжні добавки, що покращує його технічні властивості і покращують стійкість до світла, стійкість проти атмосферних дій, стійкість до зміни кольору і відтінку вироблюваного продукту, якості поверхні і іншого.


Шари SPC Ламінату

•  UV - Захист

•  Зносостійкий шар

•  Декоративний принт

•  Кальцієво-полімерна основа високої міцності

•  Підкладка - використовується додатково (не на усіх декорах і не у усіх виробників)Особенности и разновидности SPC-Ламината_2Зверніть увагу на той факт, що у SPC Ламінату використовується на поверхні (верхній шар) той же матеріал, який використовується у стандартного Ламінату, а це означає що чекати від нього супер зносостійкості на стирання поверхні, не варто, оскільки ступінь стирання у нього така сама, але ось показники міцності самого матеріалу з якого виготовляється цей продукт і його замкові з'єднання, порівняно з усіма іншими видами підлогового покриття істотно відрізняються.

Якщо розглянути усі плюси і переваги у використанні цього покриття, то однозначно підвівши підсумок усіх характеристик і порівняти їх в загальній таблиці з іншими підлоговими покриттями, SPC Ламінат лідируватиме за такими критеріями відбору і показниками як:


•  Удароміцність

•  Теплопровідність

•  Міцність

•  Екологічність

•  Пожаробезпечність

•  Коефіцієнт розширення після укладання

•  Використання натуральних матеріалів

•  Без порогове укладання (один з важливих чинників при виборі цього покриття)


Одним з позитивних чинників вибору цього покриття, звичайно ж буде це "без порогове укладання".

Давайте спробуємо трохи розібратися що це означає.

Якщо Ви робите укладання будь-якого підлогового покриття, то у нього є певні норми розширення після укладання, у кожного підлогового покриття свої норми, параметри, свої вимоги і допуски. Якщо цей коефіцієнт розширення після укладання у Ламінату 0,25%, то у SPC Ламінату він усього лише 0,05%. Як розуміти ці цифри і як їх можна використати надалі.

Для людини, що не розуміє в укладанні і технології цих робіт, як правильно зробити вибір того або іншого покриття за певних умов його приміщення і вимог, яким повинні відповідати підлогове покриття. Насправді це усе не складно, варто тільки трохи розібратися і усе стане на свої місця.

Припустимо, Ви хочете з'єднати два приміщення між собою, це місце примикання - де з'єднуватиметься Ваше приміщення по підлозі, це може бути коридор, кухня, передпокій, вітальня, будь-яке міжкімнатне з'єднання, навіть балкон, зробити з'єднання без поріжка (поріжок - існує що б заховати сполучні шви примикаючих приміщень по підлозі, між собою), якщо Ви укладатимете Ламінат або будь-яке інше підлогове покриття, для того що б воно не дало деформацію «гармошку», не стався розрив замкового з'єднання і Ваша підлога не «піднялася», необхідно робить не великий «допуск» для того щоб ваша підлога могла трохи розширитися і не деформуватися, у різних покриттів цей «допуск» має свій розмір і норму, але існує усереднений «допуск» який може коливається від 5мм до 10мм до стіни, або будь-якого примикання в приміщенні, де робиться укладання. Якщо при перепаді температури, або інших другорядних чинників, що впливають на розширення підлогового покриття, Ваша підлога почне трохи «розширюватися», то вона не стала «гармошкою», ось для цих цілей потрібні «допуски». Ці допуски потрібні при укладанні і це норми, які рекомендують виробники своїх покриттів. Що б закрити цей допуск в з'єднання кімнат (приміщень), між собою, кріплять «поріжок»


SPC-Ламинат_безпороговая укладка


Завдання якого приховати з'єднання і перехід від одного підлогового покриття до іншого, оскільки ці покриття можуть бути, різного дизайну, кольору і інших параметрів, а також різних матеріалів в список яких можуть входити приміщення з Плиткою, Паркетною або Масивною дошкою, Вініловим покриттям, Корковим покриттям і іншими видами підлоги. Завдяки своїм властивостям і якостям SPC Ламінат має мінімально можливий коефіцієнт розширення і його можна укладати у стик не даючи «допуску», до примикаючого приміщення, оскільки він не розширюється і не дасть такого ж негативного результату як інші види підлоги. Можливість укладання без порогів у SPC Ламінату, на порядок вище чим у Ламінату і його можна прирівняти до Вінілової плитки.


Тепла підлога і SPC Ламінат

Питання - яке хвилює не малу кількість людей, це безумовно можливість монтажу теплої підлоги під це підлогове покриття. Якщо розглянути його технічні характеристики, отримані від виробників, то ми знаємо, що щільність SPC Ламінату в районі 2000 кг/м3, а це означає, чим вище щільність матеріалу, тим краще його теплопровідні властивості і характеристики, що означає, його теплопровідні властивості дуже великі і він відмінний провідник як тепла, так і холоду. Якщо ми розглянемо ті ж властивості щільності Ламінату, то його характеристики це 950 кг/м3, а у Вінілової плитки 1200-1500 кг/м3. Тепер розглянемо температурні режими, в яких може працювати тепла підлога під цим покриттям. По рекомендаціях від заводів виробників SPC Ламінат можна нагрівати до (+40С), що говорить про ефективніше використання теплої підлоги разом з цим підлоговим покриттям, коли як температурні режими усіх інших підлогових покриттів окрім Плитки і Коркового покриття, це температура, яка не повинна перевищувати (+28С). Виходячи з усього цього ми повинні розуміти, що можливість підігрівання до (+40С) в першу чергу говорить про те, що цей матеріал не виділятиме шкідливих випарів і при нагріві до такої температури не дасть «деформацію» і може бути хорошим рішенням для монтажу в дитячій, вітальні, спальні і інших житлах, без боязні зашкодити своєму здоров'ю.


SPC-Ламинат при укладке на теплый пол


Підведемо підсумок

Якщо Ви стоїте перед вибором підлогового покриття для свого приміщення, яке відповідатиме усім екологічним нормам і стандартам, яке маэ максимальну натуральність, мае хороші характеристики міцності, великий вибір як кольорів, так і малюнків поверхні, мае максимальні природні властивості, та можливість монтажу на будь-яку теплу підлогу, однозначно вибір буде убік SPC Ламінату.

Велика кількість і різновид декорів, виробників, фактур та малюнків, дає можливість підібрати під своє приміщення, необхідне покриття.

Разом з кваліфікованими консультантами «I' MAGE DESIGN», які допоможуть Вам зробити вибір і дадуть свої рекомендації з усіх питань, що Вас цікавлять.

Підберуть необхідне підлогове покриття, щоб інтер'єр Вашого приміщення зробити максимально комфортним, сучасним і натуральним.


Джерело: i - mage.com.ua