Вибір Ламіната

Выбор Ламината


Ламінат - це підлогове покриття на основі древесноволокнистої плити. Це штучний матеріал, є багатошаровим. Кількість шарів може бути різним, усе залежить від виробника. На лицьовій поверхні у нього, розташовується «фотопринт» декору за візуальними властивостями максимально схожими на натуральне дерево, камінь, плитку або будь-який інший вид текстури. Під «фотопринтом» знаходиться лист HDF плити, завтовшки 5 - 10мм. Для захисту фотографії від води і стирання на неї наноситься захисний фінішний шар - "смола меламіну", яку спресовують з декоративною плівкою і з шаром "крафт - паперу", для того щоб досягти більшої міцності і стійкості до механічних дій, який набагато міцніше за дерево, і не так сприйнятливий до перепадів температури. Сучасна Ламінована підлога, значно міцніше при навантаженнях і перевершує більшість існуючих матеріалів. Подряпати його досить складно, але так чи інакше він має властивість стиратися з часом. Рівень стирання залежить від товщини захисного шару і має позначення АС 3 - AC 6 (критерії стирання). Клас стирання вимірює число оборотів абразивного диска по тесту "Табера" до моменту стирання поверхні. Цей показник відображає вміст природного матеріалу (корунд) у верхньому шарі. Клас ламінату безпосередньо пов'язаний з міцністю і стабільністю зовнішньої обробки покриття. Чим вище клас, тим він довговічніший. Ламінат є екологічно чистим матеріалом, оскільки він складається з подрібненої деревної тирси, його можна укладати і на теплу підлогу. Він не реагує так сильно на перепади вологості і температуру в приміщенні як натуральне дерево, якщо при цьому, температура підлоги на поверхні не перевищуватиме 28 градусів Цельсія парового, кабельного або інфрачервоного опалювання.


Що краще Ламінат або Паркетна дошка?

З точки зору екологічності і натуральності, тришарова паркетна дошка краща за ламінат, тому що вона складається з шарів натурального дерева. Якщо брати практичну сторону, то ламінат виграє у паркетної дошки по усіх статтях, він значно дешевший, у нього набагато міцніше верхня поверхня, якісний ламінат не боїться вологості і набагато довговічніше в побуті. Якщо Ви звикли ходити удома у взутті, на будь-якому натуральному підлоговому покритті у будь-якому випадку залишатимуться подряпини, а ось ламіноване покриття, витримує і воно буде хорошим вибором для підлоги в передпокої. Як би якісно не укладали ламінат, на стику двох ламелей утворюються мікрощілини. Тому, після укладання, необхідно затерти ці мікрощілини водовідштовхувальним складом. Так само не зайвою буде додаткова обробка торців, тим же водовідштовхувальним складом.

Ламінат - як і будь-яке покриття для підлоги, ділиться на класи. Чим вище клас, тим надійніше і міцніше він буде. За наявності висувних меблів термін служби відповідно менше. Головною причиною виходу з ладу ламінату є стирання його поверхні. Поверхня стає білою і виглядає не естетично.


Класи Ламінату

Ламінат буває 31, 32, 33 класу призначений для комерційної сфери з підвищеним навантаженням, але виходячи з практики використання, цей клас використовують і в житлових, і в комерційних приміщеннях. 31 клас підійде для квартири або офісу з невеликим прохідним навантаженням. 32 клас більш міцний, підійде для більш високих навантажень, відмінно для укладання в квартирі, офісі, бутиках і магазинах. 33 клас витримує високу міру навантаження і підійде як для квартири, так і для магазинів, шкіл, офісів та ресторанів. Є 34 клас і вище - це елітний водостійкий і особливо міцний матеріал. У житлах не рекомендується використати нижче чим 31 клас. Найдовше служитиме ламінат 32 класу та вище.


Ціноутворення

Ціна ламінованого покриття, залежить від його класу, товщини, торгових марок, країни виробника та його стійкості до вологи а так само, на 20% залежить від бренду. Його якість безпосередньо залежить від країни виробника. Ламінат спільного виробництва Китай - Німеччина і виробництва Германії, в першу чергу істотно відрізняється із-за сировини. У спільного Німецького - Китайського підприємства сировина використовується Китайське, відповідно робоча поверхня виходить не настільки міцна і якісна, як у виробу з Німеччини. Як показує практика, чим менше "розкручений бренд", тим краще ламінат поводиться надалі. Ціна якісного ламінату починає коливатися від 200 грн. за метр квадратний, до 1500 грн. за метр квадратний. В середньому квадратний метр якісного ламінату, з укладанням, обійдеться вам в 500 - 800 грн. Якщо Ви бачите ламінат одного кольору, але різний за ціною, треба звернутися за консультацією до менеджера або фахівця, який вже не раз мав справу з цим покриттям. За рекомендацією можна вибрати той або інший клас, але не забуваючи при цьому, що і дорогий якісний ламінат може прослужити не довго, якщо будуть допущені помилки при укладанні. Ви повинні розуміти, що чим нижче вартість, тим менше гарантій довговічності використання підлогового покриття. Останнім часом Китай почав робити ламінат з торговою маркою Німецьких виробників за вартістю 150 грн. Люди вірять, що це виробництво Німеччини, але насправді ця інформація не відповідає дійсності. Щоб уникнути непорозумінь, настійно рекомендуємо Вам звертатися до фахівців і компаній, що спеціалізуються на продажі і багаторічному досвіді роботи з цим підлоговим покриттям.


Ламінат в різних кімнатах

В цілях економії можна використати в різних кімнатах ламінат різних класів. Але правильним рішенням буде, якщо в усіх кімнатах буде укладений ламінат підвищеного класу, тоді Ви сміливо зможете експлуатуватимете вашу підлогу без побоювань пошкодити її. У спальні, де не така інтенсивна експлуатація, можна укласти ламінат 31 класу. У передпокої рекомендується стелити найміцніший 32 - 34 класи, у ванну кімнату або на кухню, обов'язково вологостійкий або водостійкий. В цьому випадку вам не потрібно буде особливо доглядати за ним. Це зразковий план укладання і вибору класу міцності для кожного приміщення. Ламінат найвищого класу може бути укладений у ванній кімнаті, потім по убуванню, в передпокої, вітальні і спальнях.


Країна виробник Ламінату

Є певні секрети, за допомогою яких можна визначити країну - виробника і відокремити підробку від оригіналу. Китайська сировина в ламінаті має зелений або червоний колір (фанера). Європейські країни не додають в сировину барвник. Китай як правило робить кольорові панелі, на яких розташована робоча поверхня ламінату. За великим рахунком, без спеціального дослідження покупцеві буде складно визначити підробку.


Асортимент

Колір ламінату відповідає кольору різноманітних порід дерева, а вони, як відомо, бувають різні:

Горіх, береза, дуб, сосна і так далі. Колір частенько копіює Азіатські, Європейські, Африканські породи дерева. Усе, що зустрічається в природі - є в колірній гаммі ламінату і її фактура може бути схожа на:

камень, дерево, шкіра та інше.

За великим рахунком, Ламінат - це фото деревини або інших декоров.

Компанія "I' MAGE DESIGN" продає Ламінат на будь-який смак, наш асортимент Вас порадує і задовольнить навіть найсміливіші дизайнерські ідеї.


Фотография Ламината


Джерело: i-mage.com.ua